• vrijdag 2 april 2027 van 20:00 tot 22:00
Dit is een UiTPAS activiteit.

Vrouwen zingen Tura

Will Tura, de keizer van het Vlaamse lied. Maar hij is zoveel meer dan dat. Een monument, noemt Gert Verhulst hem terecht.

Al vijfenzestig jaar lang kleurt hij onze muziekgeschiedenis. Bijna duizend liedjes nam hij op. Tura was niet enkel een zanger, maar ook een begenadigd componist. Bijna al zijn nummers schreef hij zelf, vaak met teksten van Nelly Byl. Zijn repertoire is verbazend veelzijdig: van kleinkunst en Nederlandstalige chansons tot vrolijke pop, van jazz tot gospel, en van rock-’n-roll en country tot zelfs rap. Precies dat maakt hem tot zo’n boeiende artiest, een waar fenomeen.

Andrea Croonenberghs, Els Dottermans en Barbara Dex brachten eerder al een schitterende hommage aan Boudewijn de Groot, tot grote vreugde van de meester zelf. Drie zangeressen, elk met een heel eigen invalshoek. Zij weten als geen ander elk lied een persoonlijke toets te geven, steeds met respect voor het origineel.

Nu brengen ze samen en apart een ode aan Tura. Creatief, eigenzinnig, maar altijd warm en vol eerbied voor de tekst. Het kiezen was geen sinecure, want er is genoeg materiaal voor vijf theaterprogramma’s. Verwacht dus een avond vol grote hits, maar laat u ook verrassen door bijna vergeten juweeltjes.

Locatie

Gemeenschapscentrum De Wouwer
Kloosterstraat 4 , 2380 Ravels

Reserveer

Organisatie

GC De Wouwer
Kloosterstraat 4 , 2380 Ravels
Website
http://www.dewouwer.be/

Niveau Nederlands

Je begrijpt al een beetje Nederlands, maar je durft nog niet zo goed praten
Taaliconen helpen anderstaligen een geschikte activiteit, workshop of cursus te kiezen.